Kamarádi z Braníka

Aktivní spolky a podniky v Braníku, které pořádají zajímavé akce nebo se jinak podílejí na životě v naší čtvrti. Chcete mezi ně patřit? Děláte pro Braník něco užitečného, pořádáte zajímavé akce? Dejte nám o sobě vědět na nasbranik@gmail.con

Branické Vši

Amatérský divadelní soubor, který vznikl v podstatě náhodou, když vybouchlo loutkové divadlo pro děti. Počet členů se pohybuje mezi 8 až 12. Branické Vši můžete vidět jednou za rok na Adventu v Braníku a jednou za rok na Braník Sobě.
www.branickevsi.cz

Festival Braník Sobě


Parta nadšenců a branických patriotů již šestým rokem pořádá neziskový festival BRANÍK sobě, který se koná vždy na začátku září v rámci Zažít město jinak.
www.braniksobe.cz

Divadlo KUBRT


KUBRT (KUlovna BRaník Teátr) je amatérský, ale autorský divadelní soubor, který má své kořeny v branickém podniku Kulovna.
http://www.divadlo-kubrt.cz

Periferie Cafe


Příjemná kavárna v samotném srdci Braníka, která je zároveň kulturním centrem a účastníkem většiny akcí, které se v Braníku dějí.
http://periferiecafe.cz/

Studio Mísha


Studio Mísha, s rodinnou atmosférou, kde kromě mnoho druhů kosmetických ošetření mohou zákaznice a zákazníci vyzkoušet i báječné masáže, pedikúru a manikúru. Díky Studiu Mísha se v Braníku koná spousta akcí, včetně vánočních sbírek po festival Braník Sobě.
www.studiomisha.cz

Kulovna Bar

V Kulovně vznikl KUBRT, Kulovna pořádá Kulobraní a volbu branického krále a je to další z center branického života.
www.facebook.com/kulovna.bar

Frank Bold


Frank Bold je mezinárodní tým právníků. Od roku 1995 pomáhají občanům i firmám. Nošovic po Brusel, v Brně i v Haagu. Řeší aktuální společenské výzvy.
Právníci Frank Bold pomáhají aktivním občanům vyznat se v džungli předpisů a řízení tak, aby mohli chránit a spoluvytvářet svět kolem sebe.
Od září 2013 byly branické spolky partnerem Frank Bold, který jim nabídl bezplatnou právní podporu Právě jeho právníci poprvé upozornili na možnost zažalovat úpravu
územního plánu, na základě které měl na místě bývalých zelinářských zahrad vyrůst osmipatrový Obytný soubor Braník. Žalobu, která byla úspěšná!
http://frankbold.org/